rewbtn späť na úvod

Žiaci v Slovenskej televízii - Daj si čas

Pod týmto nedlhým názvom sa skrýva detská (mládežnícka) relácia, ktorá má užitočný cieľ: Spríjemniť voľný čas našich detí. Môžeme ju pozerať na STV 1 v sobotu dopoludnia. Súťažia v nej dve družstvá – červení a modrí. Súťaž má 5 kôl. Deti si popri vedomostných kolách zasúťažia aj v športových disciplínach. A prečo o tom všetkom píšem? Z jednoduchého dôvodu. Slovenská televízia oslovila našu školu, aby si prišla odmerať svoje sily s inou školou pred televízne obrazovky. Deti sa potešili. Cesta do televízie bola naplánovaná na pondelok 12. októbra. Našimi súpermi boli deti z  Dudiniec. Súťažné družstvo tvorili štyria siedmaci – Martina Budovcová, Solange de Fatima Šebová, Lenka Vávrová a Michal Mäsiar. Do hľadiska ich prišli povzbudiť ostatní siedmaci a potom aj piataci, šiestaci a ôsmaci. Nakrúcanie trvalo vyše 3 hodín. Po treťom súťažnom kole bola krátka prestávka. Všetci sme pevne držali deckám palce a oplatilo sa. Z celkového počtu 22 bodov naše družstvo – teda modrí získali 20, naši súperi – červení získali 16 bodov. Hlavnou výhrou bola suma 200 eur. Všetci sme boli pyšní na našich žiakov, pretože podali veľmi dobrý výkon. Spokojný bol aj autor relácie – pán Roman Humaj, ktorý sa zúčastňuje natáčania každej relácie. Spomínam ho preto, lebo je polovičný Novičan – jeho mamička sa volala Pastierová a narodila sa v Tekovskej Novej Vsi. V tom dome dodnes býva jeho bratranec. Reláciu odvysiela Slovenská televízia 28. novembra v sobotu ráno o 9,30. Pozerajte sa a buďte pyšní na vaše – naše deti.

Mgr. Miroslav Slivka